Lusti Lastepood


  Korv

Reisimängud, kaardimängud

Eesti Vanasõnad"Head eesti vanasõnad" kaardipakist leiate nii vanemaid kui ka uuemaid vanasõnu headuse ja kurjuse, õige ja vale, tarkuse ja rumaluse, virkuse ja laiskuse, rääkimise ja vaikimise ning palju muu elulise kohta. Vanasõnad on jagatud nelja tüüpi ülesanneteks, mis sobivad lahendamiseks nii üksi kui ka mitmekesi. Mängulised ülesanded toovad põnevust ja nalja nii väiksemates kui ka suuremates seltskondades. Millised vanasõnad on peidetud pildile? Vaata lõbusaid pilte ja mõtle, milliseid vanasõnu on seal kujutatud (10 kaarti). Kus on lõpp...? Kus on algus...? Pane kokku õiged vanasõnad ja pildid (20 kaarti). Mis sõna on puudu? Nuputa, mis sõna on vanasõnast puudu? (18 kaarti). Kas tunned eurokeelt? Arva ära, millist vanasõna ametnik mõtleb (1 kaart).

Hind: 10,10€
Kood: Loov-vanasKaardipakis on 49 kaarti, millel on üle 600 vanasõna! Ma ei usu, et need vanasõnad kõik peaksid pähe kuluma ja meelde jääma, kuid kui teada kasvõi kümmetki vanasõna, on neid vahva ka mõne argisema vestluse sisse panna.

Siin on vanasõnasid headusest ja kurjast, õigest ja valest, tarkusest ja rumalusest, virkusest ja laiskusest jpm.

Vanasõnad on jagatud nelja tüüpi ülesanneteks, mida võib lahendada nii üksi kui ka mitmekesti.

Millised need neli tüüpi on? Need on: millised vanasõnad on peidetud pildile? Tuleb vaadata pilti ja arvata ära, millised vanasõnad pildil on. Igal pildil on mitmeid vanasõnu.

Teine tüüp on: kus on lõpp... kus on algus...? Tuleb kokku panna vanasõnade algused ja lõpud, kuid selleks tuleb leida üles ka õiged kaardid, siis on juba lihtne neid kokku panna.

Kolmas tüüp on: mis sõna on puudu? Tuleb nuputada, mis sõna on vanasõnast puudu.

Ja neljas tüüp, see on ka hästi lahe: kas tunned eurokeelt? Tuleb ära arvata, millist vanasõna ametnik oma selgitusega/seletusega silmas peab! Siin tuleb kindlasti palju peamurdmist.

dpd
dpd
lastekas.ee
© Lusti Lastepood / OÜ Kodukliima 2018