Lusti Lastepood


  Korv

Artiklid

Mida lapsele kinkida?

Lastele tahetakse alati rõõmu valmistada. Eriti mõeldakse sellele enne sünnipäeva ja jõulusid. Teadagi maitsevad lastele maiustused, aga see „rõõm“ ei kesta kaua. Seega peaks hea kingitus olema midagi jäävamat.

Mänguasjade valik erinevas vanuses lastele on mitmekesine. Kindlasti tuleks aga vaadata, et kink pakuks tegevust pikemaks ajaks ning võiks olla ka õpetlik ja hariv. Lihtsalt toa nurgas istuv ja tolmu koguv karvane loomake, mis on küll imearmas, ei paku pikaajalist tegutsemislusti. Üheks võimaluseks, mida kinkida ja mis vastaks kõigile eelpool nimetatud nõuetele, on Legod ja Duplod.

Legod on igas vanuses laste suurteks lemmikuteks.

Kas Lego ost teha mänguasjade poest või e-poest?


Tõsi on see, et mänguasjade kaupluses saab mõnda mänguasja katsuda, keerata, pöörata, näha suurust. Paljud mänguasjad on aga karbis, mida enne ostu sooritamist ei avata. Nii on ka mänguasjad e-poest. Mängukarpe ja nende sisu saab vaadata juures olevalt pildilt ning lugeda toote kirjeldust. Pakiautomaadid on juba kõikide suuremate kaubakeskuste juures, mis teeb e-poest kaupade kätte saamise eriti mugavaks. Lusti lastepoes on olemas võimalus ka ise tellitud mänguasjadele järgi tulla Meriväljale või Sakku. Proovi teha tellimus meie e-poest ja saad teada kuidas meil asi käib!

Kuidas Lego valida?

Legode valik on suhteliselt lihtne, sest karpidele on märgitud komplekti soovituslik vanus. Paljud lapsed on aga osavamad ja saavad hakkama vanematele mõeldud legokomplektidega. Kõige väiksemate laste klotsid on Duplod. Lego Duplo ehitusklotsid on 1,5-5 aastastele lastele. Suurem enamus neist on mõeldud 2-5 aastastele. Mõned Duplo komplektid on aga soovituslikud juba 1,5 aastastele.

Lego Juniors on järgmisele vanuseastmele ehk 4-7 aastastele. Juniors klotsid on väiksemad kui Duplo klotsid ja sobivad kokku kõigi teiste legoklotsidega peale Duplode. Samavanade laste areng ja huvid on erinevad. Seepärast eelistab mõni 4-5 aastane juba väiksemaid legoklotse suurtele Duplodele. Silmas tuleb aga pidada seda, et kõik Legod peale Duplode võivad olla ohtlikud alla kolmeaastastele, sest sisaldavad pisidetaile ja on allanelamise oht.

5, 6, 7 ja 8 aastastele on erinevate legosarjade valik väga lai. Siin tuleb kasuks lapse huvialade tundmine. Kui laps tunneb huvi mitmesuguste sõidukite vastu, võiks talle osta Lego City, kus on komplekte 5-12 aastastele.
Lego Creator sarja komplektid on 8-12 aastastele. Nende klotsidega saab ehitada erinevaid maju, autosid, lennukeid ja losse.

8-14 aastastele pakuvad huvi erinevad koletised, ulmelised masinad ja sõdalased. Sellistel teemadel on näiteks legokomplektid sarjadest Lego Ninjago, Lego StarWars, Lego Super Heroes jt.

Vanematele lastele pakuvad huvi Lego Technic tooted ja Lego Mindstorms robot.

Kõikide Legodega võivad edukalt mängida ka tüdrukud. Põhiliselt 6-12 aastastele tüdrukutele on Lego Friends ja Lego Disney printsesside erinevad komplektid.

Kuidas Legodest ehitada?

Igal Legokomplektil on kaasas üksikasjalik juhend karbil oleva mängu kokkupanemiseks. Sageli on karbi nurgale kirjutatud 2 in 1 või 3 in 1. See tähendab, et sama karbi Legodet on võimalik juhendi järgi kokku panna kas 2 või 3 erinevat ehitist. Peale selle võib laps alati teha midagi muud vastavalt oma fantaasiale. Kui aga mõned klotsid kaduma lähevad, ei saa päris juhendi järgi enam tegutseda. Siis saabki ise välja mõelda ja ehitada erinevaid varante. Juhendi järgi ehitamisel võivad ka lapsevanemad mõnes kohas aidata kui tundub, et laps hakkab hätta jääma.

Lauamängud

Lauamängude valik on suur. Viimastel aastatel on müügile tulnud erinevaid lauamänge, mis arendavad mõtlemist, tähelepanu ja käelist tegevust. Lauamängud õpetavad ka kaotust vastu võtma. Väiksematele lastele sobivad memory tüüpi mängud, nuputamise kaardid, täringumängud, pusled. Suurematele lastele on Trivia tüüpi mängud, kus on vaja vastata erinevatel teemadel küsimustele ette antud vastuste abil. Selliste mängudega saab koguda uusi teadmisi ajaloost, loodusest, kultuurist jne.

Reisimängud on väikestes karpides ja neid on mugav bussi- või lennureisidele kaasa võtta. Kaardimänge ja reisimänge ning tegevusraamatuid on eestikeelsetena päris palju saadaval. Huvi korral vaata ja telli lehelt Reisimängud, kaardimägud

Saadaval on ka mõned venekeelsed lauamängud

Hiljuti küsisime Lusti lastepoe FB lehel, et milline on teie pere lemmikmäng? Väga mitmed vastasid, et lemmik on vana hea Tsirkusemäng, Aliase tüüpi mängud ning kaardimängud.

Pusled


Palju huvitavaid pilte saab kokku panna pusledest. Pusled on väga erinevate raskusastmetega. Kõige väiksematel lastel on lihtsam kokku panna neid puslesid, kus on suured erineva kujuga tükid. Sellisteks on firma Larsen 6 tükiga pusled näiteks rebane, orav, siil, jänes

Praegu on saadaval puslekarbid, mis on mõeldud 2-aastastele ja 2,5-aastastele. Näiteks Minu esimene pusle Taluloomad

Vanematele lastele on suur valik ilusate piltidega plaatpuslesid Lusti lastepoe
puslede lehel.

Kümneaastastele võiksid huvi pakkuda 3D pusled, millest saab kokku ehitada näiteks kolmemõõtmelise Big Ben-i või helendava Empire States

3D pusletükkida tagaküljed on nummerdatud, võimaldades mudelit kokku panna nii numbrite kui silma järgi. Efektne 3D mudel püsib tugevasti koos ja seda võib lahti võtta ning uuesti kokku panna korduvalt.

dpd
dpd
lastekas.ee
© Lusti Lastepood / OÜ Kodukliima 2018