Lusti Lastepood


  Korv

TAIMEPOOD

Taimede, eriti elulõngade puhul oleks parim ise Meriväljale või Sakku järgi tulemine.
Postitamiseks üritame pakkida nii hästi kui võimalik ja saatekuluks tuleks arvestada kuni 5€, väiksemate taimede puhul vähem. Elulõngu postitame alates maikuust. Info tel. 56462879

KOHE SAADAVALElulõng Aljonuška

Elulõng, mille varred ja lehed ise ei haara toestusest kinni. Neid tuleb mitmelt kõrguselt siduda tugipostile, et varred õite raskuse all ei murduks. Õied on kelluks kujulised. Õievars on pikk, mis võimaldab teda ka lõikelillena kasutada. Põõsa kõrgus on kuni 2 meetrit ja õiekellukas 4-5 cm pikk. (kohe olemas 4 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Aljonushka)

KOHE SAADAVALElulõng Huldine

Kõrge kasvuga eulõng. Ilusa kujuga väiksemad valged õied, läbimõõt 8-10 cm. Õitsemine on põõsa ülemises osas. Kõrgus kuni 2,5 m. (kohe olemas 1 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Huldine)

KOHE SAADAVALElulõng Jubileinõi

Rikkalikult õitsev elulõng, mis ei ole väga kõrge kasvuga. Vapralt vastu pidanud veneajast siiani. Õie läbimõõt on 10-12 cm, kõrgus kuni 2 meetrit. Rikkalikult õitseb päikselisel kasvukohal. (kohe olemas 3 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Jubileini)

KOHE SAADAVALElulõng Julia Carevon

Kõrge kasvuga rikkalikult õitsev elulõng. Õied ei ole väga suured, asuvad ka põõsa alumisel osal. Kõrgus 2,5-3 m, õie läbimõõt 6-8 cm. (kohe olemas 1 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Carevon)

KOHE SAADAVALElulõng Juuli

Helesinine, varred püstise kasvuga, mis ise ei haara toest kinnu nagu enamus elulõngu. Õis 9-10 cm, kõrgus 1,5-1,8 m (kohe olemas 1 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Juuli)

KOHE SAADAVALElulõng Kommerei

Kõrgus umbes 2 m, õied säravpunased 10-12 cm läbimõõt. (kohe olemas 1 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Kommerei)

KOHE SAADAVALElulõng Maria

Siniste õitega elulõng, mille keskosas kumab pisut roosakat varjundit. Õied on küllaltki suured ja seepärast ei ole neid eriti rikkalikult. Õis 10-12 cm, kõrgus kuni 2 m. (kohe olemas 2 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Mari)

KOHE SAADAVALElulõng Nadežda

Suureõieline elulõng, mis on vastu pidanud veneajast siiani. Õie läbimõõt on 12-15 cm, värvus roosa, punaka triibuga. Põõsa kõrus kuni 2,5 meetrit. Õied asuvad põõsa ülemises osas. (kohe olemas 3 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Nadezda)

KOHE SAADAVALElulõng Romantika

Tumedate, mitte väga suurte 8-9 cm õitega elulõng. Värvus mustjas tumesinine. Kõrge kasvuga, kuni 2,5 m. (kohe olemas 1 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Romantika)

KOHE SAADAVALElulõng Ville de Lyon

Pidanud kenasti vastu veneajast siiani. Rikkalikult õitsev, õie läbimõõt 10-12 cm. Avanedes on õied erkpunased, õitsedes pleekivad heledamaks kuid jäävad ikkagi punaseks. Sellele sordile on omane, et põõsa alumised lehed muutuvad varakult kollaseks-pruuniks. Selle iluvea parandamiseks võib põõsa ette istutada mingid teised taimed, (näiteks astilbed), mis seda varjavad. Võib ka lihtsalt eemaldada alumised pruuniks muutunud lehed. (kohe olemas 2 tk)
Hind:  5,60€  (Kood:Ville)

KOHE SAADAVALHüatsintelulõng China Purple

Karuputekelehine ehk hüatsintelulõng. Kõrgus kuni 0,8m poolpõõsas, kellukakujulised õied on tihedas kobaras. Õitseb aug. lõpus. (kohe olemas rohkem kui 5 tk)
Hind:  5,00€  (Kood:Karputke)

KOHE SAADAVALSOODUSHall hosta

Hallikate lehtedega hosta. Kasvab edukalt poolvarjus. Õed valged. Hind enne 4€. Sama ka kirju hosta.
Hind:  3,00€  (Kood:Hosta-hall)

KOHE SAADAVALSOODUSHimaalaja jalgleht

Dekoratiivne taim kevadest sügiseni. Õitseb lühiajaliselt mai alguses. Õis on valge kni hele roosa. Seejärel kasvavad lopsakad lehed, mis on päikese käes pruuni-roheise kirjud. Varjulises kohas on vähem kirjud. Sügiseks kasvab õiest suur punane vili nagu tomat. Et viljad paremini nähtavad oleks, võib mõned lehed ära lõigata. Kui ei soovi, et seemnest uued taimed kasvama hakkaksid, võib viljad sügisel enne maha kukkumist ära korjata. Hind enne 4,80€
Hind:  3,50€  (Kood:Jalgleht)

KOHE SAADAVALSOODUSKaukaasia lumeroos

Kaukaasia lumeroosi põõsas, mis on priske tükk suurema põõsa küljest või poolitatud põõsas. Õitseb tavaliselt märtsi algusest ja küllaltki pikalt, õied rohekas-valged. Vanad lehed jäävad talvituma ja kevadel lõigatakse ära, et õied paremini välja paistaks. Praegu juba hakkavad uued lehed tulema. Postitamiseks ongi paras aeg enne kui uued lehed veel liiga suured ei ole. Huvi korral kaevan kohe põõsa välja ja pakin/postitan.
Ise järgi tulles Meriväljale või Sakku on hind 5€, postitades 6€ + saatekulu.
Hind:  5,00€  (Kood:Lumeroos)

KOHE SAADAVALKevadadoonis

Mitmeaastane, aeglase kasvuga kevadlill. Kõrgus kuni 30 cm, õitsema hakkab on varred lühikesed, kasvab siis edasi. Õitsema hakkab aprilli lõpus, mai alguses. Õied avanevad päikese käes ja on säravalt kollased.
Hind:  8,00€  (Kood:Adoonis)

KOHE SAADAVALSOODUSKilpleht

Kõrgekasvuline püsik. Kasvab väga hästi ka varjulises kohas, sobib istutada puude alla ja veekogude äärde. Lehed suured, 50 cm läbimõõduga ja kasvavad 40-70 cm kõrguseks, meenutavad vihmavarju. Õisikuvarred ilmuvad varakult enne lehti, mais. Juurerisoom kasvab osaliselt maapinnal. Hind sisaldab lehepungadega juurerisoomi tükki, juured pakitud nisskesse, ilma mullata. Tavahind oli 4,00€.
Hind:  3,00€  (Kood:Kilpleht)

KOHE SAADAVALSOODUSKirju elupuu

Valgekirjute otsadega elupuu. Ei ole otsad kuivanud, nagu mõni arvab - ongi valgekirjud. Võib lasta kasvada kõrgusesse kuid võib alustada pügamist noorelt, et taim haruneks ja ei kasvaks kõrgusesse. Ise hoian teda ümara "põõsana". Taimed erineva kõrgusega - umbes 40 cm ja 50 cm Tavahind oli 8,00€
Hind:  7,00€  (Kood:Kirju-elupuu)

KOHE SAADAVALSOODUSKuldne elupuu

Hariliku elupuu kuldne vorm. Kevadised võrsed on säravkollased. Ka talvel on otsad kollased. Puu on korrapärase lai-koonilise kujuga. Sobib kasvama üksikult või rühmana. Kasvutingimuste suhtes leplik kuid ei talu läbi kuivamist. Tavahind oli 10,00€.
Hind:  7,00€  (Kood:Kuldne)

KOHE SAADAVALLäiklehine mahoonia

Läiklehine mahoonia on nahksete läikivate lehtedega igihaljas ilutaim. Lehtedel on teravad sakid. Sügisel võib osa lehti muutuda punakaks. Väikesed õied on kollased. Meeldib poolvarjuline kuni varjuline kasvukoht. Katta kevadpäikese eest Pakkumisel on väike taim, mis on 2 talve õues olnud.
Hind:  5,00€  (Kood:Mahoonia)

KOHE SAADAVALSOODUSMägiebaküpress Squarrosa

Puu on sinakashallide pehmete okastega koonilise kasvukujuga. Soodsates kasvutingimustes võib kasvada 6-7 m kõrguseks ja kuni 6 m laiuseks (siiski mitte Eestis). Eelistab sooja, külmade tuulte eest varjatud kasvukohta. Kevadeks tekivad võra keskele pruunide okastega oksad, mida on kerge eemaldada ja sellega jääb põõsas seest hõredamaks. Värsked noorte okastega sinakashallid kasvud on okste otsaosas. Kui kasvu pidurdamiseks latv ära lõigata, hakkab puu rohkem laiusesse kasvama. Tavahind oli 10,00€.
Hind:  8,00€  (Kood:ebakypress)

KOHE SAADAVALMetspipar

Roheliste ümarate lehtedega pinnakatte taim, püsik, igihljas. Edeneb hästi poolvarjus. On ilus ka päikese käes kuid ei talu läbi kuivamist. Hind sisaldab pundikest metspipra juurtega varsi, pakitud niiskesse, ilma mullata.
Hind:  2,60€  (Kood:Metspipar)

KOHE SAADAVALPukspuu

Harilik pukspuu, igihaljas mida kasvatatakse üksikpõõsana või hekina. Üksikpõõsana annab teha kujunduslõikust vastavalt oma maitsele, andes talle keraja kuju, koonuse või pügada hoopis kandiliseks. Talub varju, on aeglase kasvuga. kõrgus kuni 1 m. Põõsa kõrgus on praegu umbes 25-30 cm, suure juurestikuga.
Hind:  5,50€  (Kood:Pukspuu)

KOHE SAADAVALSOODUSSügislill

Sügisel lillakasroosade krookuse moodi õitega sibullill. Kevadel kasvatab erkrohelised lehed, mis suve lõpuks koltuvad. Sügisel on vaid õied. Tavahind 3,00€.
Hind:  2,00€  (Kood:Sygislill)

KOHE SAADAVALSiberi kontpuu elegantne vorm

Kirjuleheline kontpuu, lehed on kreemikasvalge-rohelise kirjud. Sügisel osa lehti värvub panasekirjuks. Okste koor on tumepunane ka talvel. Päikselisemas kohas ja kevadel oksi kärpides saab tihedama põõsa. Praegu on põõsad parajalt väikesed (kõrgus umbes 30-40 cm) ja sobivad ka postitamiseks.
Hind:  4,50€  (Kood:Kontpuu)

KOHE SAADAVALSOODUSVäike igihali

Igihaljas pinnakatte taim, mis edaneb hästi poolvarjus. Kevadel on taimel väikesed helesinised õied. Pikad kasvud võib alati lühemaks lõigata. Tavahind 3,80€
Hind:  3,00€  (Kood:Igihali)

KOHE SAADAVALSOODUSOgaputk

Dekoratiivne hallikate teravate otstega õisikututid, mis meelitab kohale mesilased. Õisikut sobib kasutada ka talvistes seadetes. Kõrgus 60-70 cm, õitseb juulis. Eelistab päikselist kasvukohta. Tänu tugevale sammasjuurele talub hästi põuda. Hind enne 3€. Soodushind kuni välja kaevatud taimed on müüdud.
Hind:  2,00€  (Kood:Ogaputk)

KOHE SAADAVALTähtputk valge

Valge tähtputke ehk filigraanlille taimekesed (2 tk potis). Kõrgus 50-70 cm, Õied valged, kergelt rohekad. Õitseb juulis.
Hind:  3,00€  (Kood:Valge-putk)
dpd
dpd
lastekas.ee
© Lusti Lastepood / OÜ Kodukliima 2018